Rasestumine koronaviiruse ajal 01.04.20 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Oleme planeerinud lapsesaamist nüüd juba 4 kuud, kuid rasestumine ei ole õnnestunud. Vähe on informatsiooni selle kohta, millist mõju võib koroonaviirus avaldada rasedusele. Me ei kuulu riskigruppi. Kas koroonaviiruse valguses oleks mõistlik loobuda hetkel lapse planeerimisest? Palun selgitage, millist mõju võib avaldada koroonaviirus rasedusele, mis on algusfaasis. Tänan.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Eesti Naistearstide Seltsi ens.ee kodulehel on uued materjalid
https://www.ens.ee/kasulikke-materjale-covid-19-teemal
Kasulikke materjale COVID-19 teemal

Eestis on palju erinevaid viirusinfektsioone kevadel ja sügisel. Juba vanad eestlased teadsid, et parim aeg rasestumiseks on jaanipäeva paiku.
Tegelikkus on aga selline, et igal ajal sünnivad lapsed, nii sõja ajal kui sõja järgselt, rasketel aegadel ja parematel aegadel, igal ajal.
Liigne planeerimine lükkab soovitud rasedused kaugele edasi, kuid ovulatsioonide arv aastas hakkab langema juba 30. aastastel ja eriti üle 35. aastastel.
Noorelt sünnitamisel on vähem riske kui (naise) vanuse tõustes. Abiks on ovulatsioonitestid apteegist, viljakusmonitor.ee, uued vitamiinid N.A.I.N.E. ja M.E.E.S. Inofolic pulbrid. Loodetavasti olete sügiseks rasestunud, kui ei, siis tuleks alustada viljatu paarisuhte uuringuid.
Vastuvõtule võivad tulla vaid palaviku ja viiruskaebuste vabad vältimatut abi vajavad patsiendid.
Küll aga jätkame telefonikonsultatsioone ja nõustamist e-kirja teel kaugtööna, siis vajalik isikukood.
http://naistearst.ee.klient.veebimajutus.ee/?pid=14&sid=141

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee