nina kinni raseduse ajal 23.01.20 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Mureks on ninakinnisus raseduse ajal, mis ei lase öösel magada. Hetkel käsil raseduse esimene trimester. Kas Apropos taruvaigu ninaspreid on ohutu raseduse ajal kasutada? Või see siiski pole päris looduslik vahend?

https://www.apotheka.ee/apropos-taruvaigu-ninasprei-taimeekstraktidega-20ml-pmm0110406ee

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 34-aastane

Esmalt konsulteerige oma perearstiga, et välistada allergia, limaskestade turse muudel põhjustel, n ravimitest jms. Siis oleks vajalik ravi.
Alati on võimalik konsulteerida apteekriga, kindlasti mainides, et hetkel raseduse esimene trimester.
Kuna rasedaid ei ole eetilistel põhjustel enamike ravimite, toidulisandite ja käsimüügi ravimite suhtes uuritud, siis lisataksegi selline kirje. Kui teil allergiat meetoodetele jms ei ole, talute hästi ja saate abi, siis võib kasutada kõiki rahvameditsiini abistavaid loodustooteid mõistlikes kogustes.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee