Tupe avaus 07.11.19 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Esimesest sünnitusest on möödas 2 ja pool kuud. Käisin ka naistearsti vastuvõtul, kus öeldi, et kõik on korras. Siiski ise vaadates on tupe silmnähtav avaus kusagil 5 cm. Öeldi, et see ongi loomulik pärast sünnitust, kuid nüüd trenni ehk istekükke (squat) tehes on kükist üles tulles kuulda ebameeldivat häält nagu lurtsumist. Kas see on ikka normaalne või see kaob ajapikku? Jalutades tunnen ka nagu liigne õhk läheks vahele ja tekitab ebamugavustunnet. Sünnitusel tehti ka 2 õmblust.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Lõplik taastumine peale sünnitust võtab aega kuni 6 kuud. Vahel isegi kauem kui menstruatsioone pole veel tulnud, juhul kui rinnaga toidate. Avaram tupe sissepääs ja lurtsumine on normaalne peale sünnitust. DRKadastik