Rasedus ja etoricoxib põhinev rohi 16.10.19 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Kuna käe randmel on korduv valu (sundasendist), siis perearst kirjutas teistkordsel visiidil (valu tuli peale paari kuud tagasi) välja rohu toimeainel etoricoxib (90mg) kuuri 7 päeva (lisaks diclacki geeli 5%).

Kuna käsil on pere planeerimine, siis tekkis küsimus kas rasedaks jääda sooviv/ võibolla juba rase naine võib sellist ravimit kasutada? Perearsti kommentaar oli, et kõikidele ravimitele kirjutatakse niimoodi peale (rasedad ei tohiks kasutada). Tahaksin siiski teist arvamust.

Kas teie arvates võib rase/rasedaks jääda sooviv naine sellist rohtu kasutada?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere , seda ravimit (arcoxiat) ei soovitata raseduse ajal kasutada. See peaks olema kirjas ka ravimi infolehel. DRKadastik