Katkemine 09.08.19 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Minul küsimus toimus raseduse katkemine
Kuna emaka limaskest oli liiga õhuke
Kas see oli ühekordne juhus või see jääbki niii kui uuesti proovida mingi aeg????
2 last olen sünnitanud
Ja see oli esimene katkemine kunagi varem pole juhtund
Kas on võimalik ise ka limaskesta paksemaks saada?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, raseduse katkemise põhjuseid väga palju, reeglina kui limaskest on õhuke, siis ei tekigi rasedust, seega usun et see pole teie puhul antud raseduse katkemisega seotud kui teil mnestruaaltsükkle regulaarne. Põhjused on hormonaalsed, geneetilised, mehepoolsed jt. , vahel jääbki ebaselgeks. Kui teil tsüklihäired, siis soovitaks ikkagi günekoloogi juures teha hormoonuuringud. Kindlasti proovige uuesti rasestuda. DRKadastik