Ravimid raseduse ajal 06.08.19 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Minu tsüklid on umbes 28-30 päeva pikkused tavaliselt.
Minu viimane menstruatsioon algas 06.07. Tegin 01.08 rasedus testi, see oli netatiivne, 04.08 oli see positiivne. 05.08 tegin verest HCG ja see oli 138 iu/I.
Teadmata, et võin rase olla võtsin 2 loperamidi tabletti ja sain tuimestusega hambaravi 26.07. Lisaks olen paari viimase nädala jooksul mõnel korral otrivin spreid kasutanud kuna nina oli liiga kinni, et magada.
Kas need ravimid sel ajal võisid loodet kahjustada? Kui suur on see risk?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, need ravimid, kui kasutada lühiajalilset. ei oma mingit ohtu teie tulevasele lapsele. DRKadastik