2 keisrit, uuesti rasedus. 01.08.19 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Sündimas 3-mas laps. 2 last sündinud erakorralise keisriga. Viimase lapse ja hetkel kõhus oleva beebi vahe on 2 aastat. Mure siis selles, et kas turvalisem oleks keiser, vôi sünnitus. Kaks korda ebaônnestunus , samuti seekord ei jagata mulle infot, vaid toonitatakse ( arm kontrollimata), et ikka ise sünnitamine. Raseduse suurus 22 nädalat. Olen suhelnud ka teise ämmaemandaga ja esimese keisri arstiga, kumbki ei soovita seda riski, aga siiski haiglast, kus arvel ainult seda juttu kuulen. Sünnitused on kestnud kaua ja lôppenud avatuse mitte saamisega, lapse südametöö langemisega ja endale vaimselt väga pika taastusega, samuti ka kehale. Kas kaks keisrit eelnevalt ei môjuta sünnitust, vôi on see nagu mulle rôhutakse vôimalik nii kergesti nagu mulle seda seletatakse haiglas

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Kõigil on õigus ja tegelik olukord selgub siis, kui algab sünnitegevus.
Te olete liiga noor, seetõttu keerulisemaid (operatiivseid) meetodeid esialgu ilma riskideta ei peaks ju soovitama. Kui te sooviksite kohe ka munajuhad sulgeda, siis oleksid enamus nõus. Kui vastsündinu oletatav kaal peaks tõusma üle 4000g või vastsündinu on tuharseisus vm patoloogilises seisus, siis omavad riski eelnevad armid emakal ja näidustus plaaniliseks keiserlõikeks on olemas.
Kaasajal on paljud patsiendid kursis nn loomulike-säästvamate meetoditega ja soovivad enamikel juhtudel ise sünnitada, mis on lubatud seni, kuni ei teki riske emale ega ka lootele.
Varasematel aegadel ei "olnud lubatud" üle 3 keiserlõike, nii, et pakuti kohest munajuhde sulgemist. IT Keskhaiglas on vähemalt üks juhtum olnud, kui naisel oli 4 keiserlõiget, aga siis suleti koheselt munajuhad, sest järgmine rasedus oleks olnud emale eluohtlik.
Teil on aega mõelda. Soovitan Tallinas konsulteerida dr Ferenc Szirko ja Tartus dr Fred Kirss.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee