menstruatsiooni edasilükkamine 03.05.19 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Võtan ca pool aastat juba Yazi pille. Olen seda igati hoolsalt teinud. Soovisin reisile minnes päevi edasi lükata, seega jätsin karbi lõppedes nö platseebotabletid võtmata ja alustasin uue karbiga. Veritsust ei olnudki. Määrimisi samuti mitte. Nüüdseks olen selle karbiga lõpetanud, võtnud ka platseebotabletid sisse ja alustan järgmise karbiga, aga päevi ega määrimisi ikka pole. Ehk et ühed päevad lükkasin edasi, jättes platseebotabletid võtmata, ja nüüd võtsin need ära, olen küll karbi alguses veel, esimese tabletirea lõpus, aga päevi pole alanud. Kas peaksin muretsema?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Jätkake ikka skeemi järgi nagu on ette nähtud, menstruatsioon tuleb hiljem, kuna seoses vahepealse skeemiga võtmine võib olukorda mõjutada. Kas tsükkel tuleb kuu või paari kuu pärast on raske ennustada. igaksjuhuks tehke raseduse test ka .
DRKadastik