Määrimine raseduse alguses 10.06.18 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 5+0 nädalat rase. Varem raseduse katkemisi pole olnud, kodus 2 aastane poisipõnn. Minu mure seisneb selles, et reedel hakkas väga õrnalt määrima (helepruun/pruun värvus nagu tavaliselt päevade lõpus), sidemele midagi ei jää, üksnes WC-s käies tualetipaberile. Kas see võib viidata raseduse katkemisele või peetumisele? Olen väga mures. Hetkel määrib samuti õrnalt, vahepeal (eile õhtul) kadus määrimine ära. Valusid ei ole, kõht üksnes tuikab aegajalt. Neljapäeval oli seksuaalvahekord, kas ehk see võis määrimist esile kutsuda?

Suur tänu Teile ette!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Kõik loetletud versioonid võivad tekkida, kuid kogemustele toetudes saame öelda, et raseduse algul määrib sageli, mis möödub iseenesest ja rasedus kasvab ning areneb edasi. Nagu kirjutate: "Neljapäeval oli seksuaalvahekord, kas ehk see võis määrimist esile kutsuda?" Jah, võis, eriti juhul, kui emaka kaelal esineb erosioon.
Järgige raseda režiimi, kontaktveritsuse vältimiseks võiks mõni aeg vahekorrast hoiduda. Soomes õpetatakse rasedaid kasutama vähem traumaatilisi asendeid.
Alati on lootust, et rasedus kasvab normaalselt edasi.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid