II trimestri sõeluuring 06.03.18 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen mures, kuna täna Ämmaemanda vastuvõtul sain II trimestri sõeluuringu tulemused ning näitaja : Trisoomia 21. (NT- ta) suhtes 1:3282
Ämmaemand vuristas kiirelt numbrid ette aga seletust ei andnud.
Kas näitaja on kõrge ? Kas oleks vaja lisauuringuid ?
Paluksin teiepoolset arvamust. Kuna käin arstil Ida-Virumaal, siis siine suhtlemine arstidega on väga keeruline .

Jään vastust ootama :)!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, need numbrid mis riski väljatoovad on minimaalsed, seega lisauuringuid te ei vaja. Tulemusele ka kirjutatakse, kas vajate lisauuringuid või ei., seda ma teiepoolt saadetud pildilt küll välja ei loe, aga arvan et arvestades neid numberid võiks see nii olla . DRKadastik