Kas raseduse ajal tohib tulla verd ja mingit tumetat möga? 25.12.17 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Sain teada et olen rase,tegin ära isegi kaks rasedustesti.Nüüd on selline tõsine mure,et mul ei ole kunagi raseduse alguses tulnud mingit tumepruuni möga ja verd. Ma olen täielikult paanikas,et midagi on väga pahasti.Mida teha?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 31-aastane

Raseduse esimesel trimestril ehk kuni 11+6 või alla 12n esineb sageli veresegust määrimist eriti postkoitaalse veritsusena ehk veritsusena peale vahekorda ning eriti neil, kel esineb emaka kaela limaskesta marrastus või haavand-erosioon.
Homme, tööpäeva hommikul saate helistada ja broneerida aja rasedust jälgivale ämmaemandale. Kaasajal on valikmeetodiks jälgimine raseduse kasvamise ja arengu suhtes. Kiirtesti saate www.ultraheli.ee uuringule.
Veritsuse ajal võiks hoiduda vahekordadest, abi võiks olla rasedate vitamiinidest.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid