KLEPTOMAANIA 01.04.02 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Mis põhjustab kleptomaania vallapääsemise? Kuidas seda kalduvust kontrolli all pidada?

Arst vastas:

dr Elen Kihl

Psühholoogilise Nõustamise Keskus SENSUS Tartu ja Pärnu osakonnad

Kleptomaania on käitumishäire, mille põhjused on paljuski veel ebaselged. Häire võib intensiivistuda näiteks pingelistel eluperioodidel. Kleptomaaniaga inimesed pöörduvad abi järele väga harva, kuna peavad seda häiret häbiväärseks. Siiski soovitan pöörduda psühhiaatri poole. Arst ei mõista Teid mingil juhul hukka vaid püüab aidata. Eravastuvõtus võib jääda ka täiesti anonüümseks. Kindlate harjutustega on võimalik pinget vähendada ja oma käitumist paremini kontrollida. Samuti saab vajadusel kasutada ravimeid.