Mälukaotus 26.01.09 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Oleme olnud koos üle seitsme kuu. Mõlemad oleme alaealised. Tüdrukut on tabanud 2 korda mälukaotus, kus ta ei mäleta ainult minuga seonduvat. Kõik mis on minuga seotud, on tal mälust kadunud. Lühikese aja pärast hakkavad talle mõningad asjad ähmaselt meelde tulema. 3 päeva jooksul on talle palju asju meelde tulnud, kuid siiski mitte kõik. Nüüdseks on seda juhtunud juba 2 korda ning ma olen väga hirmul kuidas edasi käituda. Iga kord kui see on juhtunud, oleme raskelt tülitsenud. Mõlemad korrad on juhtunud ühe nädala sees. Peale seda käivad tal peal peavalud, mis ei ole temasõnul nagu tavaline peavalu, vaid midagi teistsugust. Samas on tal vahest ka paha olla, mitte, et süda oleks paha, lihtsalt on paha olla. Kui see on juhtunud, on tal igakord natukeseks ajaks hing kinni jäänud ja slmi eest mustaks läinud ning suur peavalu olnud. Lisaks on tal olnud raske lapsepõlv, kus on süüdistatud paljudes asjades teda, milles ta tegelikult pole absoluutselt süüdi. Olen väga hirmul, kardan väga tema pärast. Ei tea isegi kas ma kirjutan õigesse kohta. Praegu valdab mind suur segadus. Arsti juurde ta ka ei julge minna. Viimasel ajal on ta mõelnud väga õudsatest ja halbadest asjadest.
Oodates teie abi.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Soovitan neiul kindlasti minna perearsti juurde. Kui tal on peavalud, siis pole õige kannatada ja on vaja selgeks teha, mis valu põhjustab. Kui arstid leiavad, et füüsilist viga pole, tuleks pöörduda psühholoogi poole.
Kui neiu arsti juurde ise minna ei julge, minge temaga kaasa, olge talle igati toeks. Ûritage seda teha nii kiiresti kui võimalik.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.