Paanikahood 08.01.07 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul selline küsimus, et kuidas saada üle paanika hoogudest, mis tekivad näiteks rahvarohketes kohtades.Kas selleks on vaja minna psühholoogi vastuvõtule või on sellest ka ise võimalik üle saada ja kas sellest üldse täiesti vabaks saab? Nimelt on mul nii et see pannika häire tuleb siis kui näiteks ma olen kuskil rahvarohkes kohas või avalikus kohas...kõigepealt tuleb selline imelik tunne(mida on raske kirjeldada,nagu hirm) ja sellele järgneb mõte, et äkki hakkab mul paha ja siis hakkabki paha...süda hakkab kiiremine lööma, enestunne läheb halvaks,ja värin tuleb sisse, kas see üldse on paanikahoog või on see hoopis mingi tervisega seotud asi, kuigi olen käinud uuringutel, viimati südamearsti juures kes tegi vereproovi ja see näitas et kõik on korras kuid mingi põletik oli kuskil, arvati et äkki on mandlid aga käies ka seal ära olid need täiesti korras. Ise ma arvan et tegemist on minu mõtlemisega, et kui see tunne tuleb siis ma lähen nii paanikasse ja selle tulemusel hakkab pulss väga kiiresti lööma.Ja ma koguaeg mõtlen et äkki juhtub midagi.
Äkki oskate soovitada mõnda psühholoogi Tartust, kelle poole pöörduda kui see vajalik on.
Ette tänades ja parimat soovides.
Krissu

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere Krissu!
Kui arstidel Teie tervise suhtes kahtlusi ei ole, soovitan minna psühholoogi juurde. Psühholoogiga koostöös saate probleemi lahendada. Pakun Teile ühe psühholoogi : Kersti Luuk 5543685 ( see on tasuline vastuvõtt). Otsige ise veel infot internetist.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.