Lapse kohanemine trennis 08.09.05 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Olen mures oma 3a10k lapse käitumise üle. Oma iseloomult on muidu laps väga aktiivne, rõõmsameelne ja positiivne. Käib lasteaias ja suhtleb seal paljude lapstega. Siiani pole mingeid probleeme olnud tema kohanemises. Uue lasteaiaga kohanemine on läinud meile valutult. Kuna laps on aktiivne, meeldib joosta, palli mängida, hüpata, mõtlesime, et paneme ta trenni. Kuid nüüd meile üllatuseks selgus, et laps ei kohane seal. Seisab seina ääres ja vaatab mida teised teevad. Oleme trennis kaks korda käinud ning mõlemal korral on ta seisnud seina ääres. Kas proovida veel, käia mõned korrad ja vaadata kas laps kohaneb või jätta asi selleks aastaks katki ning proovida järgmine aasta uuesti. Üks variant on läheneda talle ka personaalselt - viia laps varem treeneri juurde ning lasta tal treeneriga lähemalt tuttavaks saada. Praegu mulle tundub, et ta võõrastab nii treenerit kui ka teisi lapsi, kellest ta kedagi ei tunne. Oskate ehk midagi soovitada.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Mida laps ise arvab trennist, treenerist ja lastest? Kui tal huvi trenni vastu on, aidake tal kohaneda. Katsetage nii, et viite tema varem trenni ja palute treenerit temaga enne tundi juba tegeleda. Ise jääge trenni jälgima. Kui see ei aita ja laps passiivseks jääb, katsetage järmmisel aastal.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.