Pabistamine 12.11.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 14 poiss ja mul on pidevad probleemid pabistamisega. Ma mängin trompetit ja pidevalt esinen ning siis tulebgi suur pabistus. See võib tekkida isegi päev enne esinemist. Pabistamine eriti suur probleem ei olegi probleem os selles, et kui hakkan pabistama(närveerima), siis läheb suu kuivaks ja ma ei saa niimoodi pilli mängida. Palun aidake

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Enne Sinu jaoks olulist esinemist on liigne ärevus see, mis sellise olukorra põhjustab. Ärevus võib tekkida mõni päev enne otsustavat sündmust, või vahetult. Liigne ärevus on segav faktor ja seetõttu peaksid Sa harjutama hakkama näiteks sügavat hingamist ja lihaste lõdvestamist. Küsi raamatukogust eneseabi raamatuid ja leia endale mõni sobiv lõõgastumise võte.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.