noorte probleemid 17.06.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 22a noor naine ja mul on probleeme oma elukaaslasega. Tema väidab et olen väga armukade naine. Kui mingi probleem tekkib siis üritab ta ikka mind ennast süüdi tundma panna, et ma kujutan kõikke ette, et tema pole midagi halba teinud. Siis lõppuks hakkangi ennast halvasti tundma selle pärast. Kas armukadedus on haigus?
Olen armukade kuid väga mõistev inimene kes üritab rahulikult asja arutada mitte ei hakka lamenti lööma. Kuid mees ei taha asju arutada öeldes et ta ei taha probleemidest rääkida (ta väldib probleeme). Ma ei tea kuidas temaga käituda et meie suhe saaks normaalseks.
Slle kõige tagajärjel on mul unega probleeme ja isu ei ole. Kas peaksin psühholoogi poole pöörduma? Ja kas see on tasuline?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kooselus on oluline, et usaldatakse teineteist ja ei kontrollitaks kaaslase igat sammu. Tuleks jätta endale ja mehele teatud privaatsus. Rahustuseks tahan Teile öelda, et mehed tihti väldivad probleemidest rääkimist. Leidke endas enesekindlust ja austust enda vastu. Keeruline on muuta kellegi käitumist, muuta tuleks oma suhtumist olukordadesse. Kui endal on keeruline olukordi positiivsest küljest vaadelda, tuleks leida psühholoog, kes aitab. Alati on võimalik mõni kehv olukord paremaks mõelda ja kui see õnnestub, tuleb sellest rõõmu tunda.
Psühholoogilist abi saab tasuta ja tasuliselt.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.