arg laps 06.03.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on 5a. tütar, igati normaalse arenguga. Aga probleemiks tema liigne argus. Võõraste täiskasvanud inimestega ta praktiliselt üldse jutule ei saa. Lastega saab hästi läbi. On lasteaialaps (ka lasteaiaga harjumine võttis kaua aega, nüüd on sellega OK). Juba imikust peale on ta olnud hästi "emmekas". Kas saab teda ise kuidagi julgustada, et ta ei kardaks suhtlemist suurtega, või oleks tark külastada lastepsühholoogi. Kodus oleme teda hellitanud ja mingeid traumaatilisi elamusi tal ka pole olnud.

Kõike head soovides lapsevanem Tallinast

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

Võib-olla tõesti käite ehk lastepsühholoogi juures ära. Ta saaks ehk pikema vestluse või vestluste abil asjades paremini selgusele ja ka tuleb ehk koos arutades mingit mõistmist, kuidas Teie lapsevanemana saaksite teda julgustada.

HK