probleem 3 aastasega 01.06.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Mul poeg, 3 aastane ,mureks on ,et kui ta teeb midagi keelatut ja ma keelan ,siis ta ei kuula mind vaid lihtsalt naerab selle peale ja teeb ikka edasi.ta nagu naudiks seda ,et teeb midagi paha.Sinna juurde kuuluvad teiste löömised,sülitamised ja hammustamised.Kirjutan sellepärast ,et täna juhtus midagi mis mu väga õnnetuks ja murelikuks tegi.Käisime tema lasteaiia rühmaga piknikul,kaks last jäid magama ,me siis palusime ,et teised vaiksemad oleksid ja mis tegi minu poeg,läks ja lõi üht magavat last ,jalaga ja ise veel naeris selle peale.Ja pean veel mainima ,et tavaliselt juhtuvad sellised meeletud käitumised just siis kui mina olen tema juures,sest kasvatajad räägivad ,et mu poeg nii tubli ja hea,aga...?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kui lapse käitumine Teie juureolekul muutub, võib olla mitmeid põhjuseid. Lasteaias on kindel päevakord ja kindlad reeglid. Seal tuleb Teie laps hästi toime. Äkki koduses elukorralduses on teil kuidagi teisiti, mis last segadusse ajab. Vahel mõnda käitumist lubatakse ja mõnes teises situatsioonis sama käitumist ei lubata. Lapsed on tähelepanelikud ja jälgivad vanemaid. Jonn selles vanuses täiesti normaalne nähtus. Püüdke olla lapsega kannatlik, uurige, miks ta käitub vahel agresiivselt. Kas on see käitumine kaitseline, või veel midagi muud.
Jõudu ja edu soovides!
Irene.