Probleem lastega 04.07.09 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Olen kahe kordne vanaema .Probleem on selles ,et üks tütardest(vanem) on pereinimene ja tal on kaks last,teine aga vallasema ja tal on üks laps.On ka poeg ,kes on kõige vanem kuid ei ole perekonda. Kuna vallasemal on üksi küllaltki raske on korter ,pangalaen,laps peab käima eralasteaias, sest tal on vaja käia tööl,et oma laene ja makse maksta katsun ma tema last hoida nii palju kui võimalik oma töö kõrvalt,et sealtki kokku hoida.Kuna lapsed on aga vanuses 2-4 aastat ja kui nad kokku saavad siis vahest nad ikka ju lähevad tülli või kaklema.Siis nüüd keelas vanem tütar mul seal käimise täielikult ära ja ütleb ,et ma ei hooli tema lastest.Ma olen elanud ainult praktiliselt oma lastele,olen aidanud neid kõiki niipalju kui võimalik,nüüd aga öeldakse (vanem tütar)kas viid lapse kuskile mujale seniks või muidu siia ei tule.Kas on sellisele probleemile ka lahendust,seoses sellega tüdrukud omavahel ei suhtle ja kõik käib läbi minu,proovin neid küll lepitada aga lootusetu.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Lapsed teavad, et hoolite nendest ja nende lastest, kuid nad on harjunud Teie headust liigselt ära kasutama. Tütred peaksid aru saama, et lastel on tore koos kasvada. Seega oleks mõistlik, et nas omavahelised erimeelsused lahendaks. Teie võiksite julgemalt esitada oma arvamust lastele ja mõelda sellele, mida Teie tahate.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.