Hädas mehe ja lapse suhetega 19.09.06 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere

Mures peresiseste suhetega.
Elame elukaaslasega juba 7 aastat koos, minul on 11 aastane laps.
Elukaaslasega armastame me üksteist, kuid probleemiks on tema läbisaamine minu lapsega, mis läheb neil järjest hullemaks.
Meest häirib kõik , mis on lapsega seotud, mida ta teeb või tegemata jätab. Tihti peale ta ei räägi lapsega, või kui laps millegi kohta midagi küsib ei tee ta temast väljagi.
Kui laps on unustanud midagi tegemata hakkab ta temaga kohe riidlema, et teeb ise selle ära, kuigi, kui ta seda lapsele ütleks siis teeks ta selle ära. Laps ise lihtsalt ei tule selle peale või unustab lihtsalt ära.
Mees ei suhtlegi enam lapsega, nad ei tee midagi koos enam (kuigi laps ise nagu tahaks teha). Vahest täitsa tundub et mees on jube kiuslik, ta nagu elaks ennast tema peal välja.
Igast pisemastki asjast tuleb tüli. Mind ennast jubedalt ärritab selline käitumine ja sellest ka tülid majas, lapsest on kõige rohkem kahju.
Laps on tubli, sõbralik, vägagi sõnakuulelik, kuid kui ta midagi teeb on tal mõted kuskil hajevil ja siis ta on selline natukene aeglane.

Antud momendil läksime lapsega minema tema juurest. Ise olen õnnetu. Mees on ka õnnetu, kuid ma ei suuda talle selgeks teha, et ta lapsega valesti käitub.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kui mees soovib kooselu Teiega jätkata, siis võiksite talle soovitada koostööd psühholoogiga. Mehel on vaja suhted noormehega korrastada ja see võiks olla üks kooselu tingimus. Mees ei suhtu tahtlikult noormehesse halvasti, vaid tal puuduvad oskudsed lapsega käituda. Kindlasti olete Teie liialt tundlik nende suhete suhtes. Nemad kahekesi peavad jõudma rahuliku suhtlemiseni. Kui inimene midagi ei oska, tuleb nõu küsida spetsialistilt!
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.