depressioon 11.03.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

ma arvan, et mul on depressioon, sest mul on viimased paar kuud masendus, nutan kogu aeg, olen väsinud, unehäired ja isutus on. masenduse täpset põhjust ei oska öelda, ilmselt on see seotud mõningase rahapuuduse pärast. varem nutsin õhtuti oma voodis, aga nüüd hakkan juba iga asja peale nutma. kuna olen vaikne ja tagasihoidlik, siis ei tea minu seisust keegi. isegi noormees, kellega olen 2 aastat koos olnud, ei oska midagi aimata. päris koos me ei ela, aga nädalavahetused elan tema juures. kuna ma väga kinnine inimene olen, siis ei räägi ma eriti mis minuga toimub, kogun hoopis kõik endasse ja kui ei jaksa enam seda endas hoida, siis nutan vaikselt õhtul kodus või mehe kõrval, kui tema juba magab. nutmised lähevad aina sagedasemaks, nüüd nutan juba ka päeval ja mitu korda... tõsine mure on ka söömisega. kõht on tühi ja tahaks süüa, aga ei viitsi või siis lihsalt ei ole isu konkreetsete asjade järele, mida parasjagu kodus süüa on. olen 18, pikkust on 158 cm ja kaalun 43-44 kg. olen alati selline väike olnud, ema mul samuti, aga siiski...tegelikult ei tulegi mul süües kilosid juurde. aga probleem on selles, et paar kuud tagasi minestasin, ilmselt söömata olemise tõttu ning nüüd olen veel kaks korda peaaegu minestanud.
selle vähese info järgi ei saa ilmeslt palju öelda, aga kas mul võib olla depressioon ja kui tõsine? tahaks abi saada, aga ma ei julge kuhugi minna. isegi noormehele ei julge ju rääkida sellest. ma eriti ei usalda inimesi sellistes asjades. ja ma ei tea, mis mind ees ootaks, kui ma psühholoogi juurde läheks.
tänan tähelepanu eest!

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

Jälle tuleb mul vastata KKV-ga (korduma kippuv vastus): psühhoteraapia pluss antidepressandid. Teie kirjelduse järgi on Teil mitmeid depressioonile viitavaid ilminguid. ja küllap on see piisavalt tõsine, et nõu küsida, siis on see piisavalt tõsine, et seda ravida.

HK