huvipuudus 19.06.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Mul on selline probleem, et ma olen ise üks suur probleem. Minu poiss-sõber jättis mu maha. Ma tunnen, et ma ei suuda olla ilma temata. Vastik on seda tunnistada. Mulle ei paku enam miski rõõmu, ma ei taha mitte midagi teha. See probleem on mul tegelikult juba varem ja ilmselt selle pärast ta mu maha jättiski. Nüüd see puudutab mind lihtsalt teravamalt kui kunagi varem. Püüan pingsalt mõelda, et peab ju olema ometi üks asi maailmas, mida mina inimesena teha tahaksin või mis mulle meeldiks. Aga mida ei ole seda ei ole. Praegu õpin ülikoolis, aga ma ei armasta valitud eriala. See on huvitav, kuid ma ei suuda ette kujutada, et teeksin seda kogu elu. Ma lihtsalt ei suuda välja mõelda ühtegi asja, mis mind huvitaks. Kas võiksite anda nõu, mida ette võtta?

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Elen Kihl

Psühholoogilise Nõustamise Keskus SENSUS Tartu ja Pärnu osakonnad

Kirjelduse järgi tundudb, et olete depressioonis. Sellele viitavad asjaolud, et miski ei paku rõõmu ja midagi ei taha teha. Ütlete, et see on kestnud juba mõnda aega. Lahkuminek poissõbrast võimendas depressiooni veelgi. Kuna depressioon on tõsine häire, tuleks seda kindlasti ravida. Vastasel juhul kipub ta muutuma krooniliseks ja sellest on edaspidi raskem jagu saada. Pöörduge kindlasti psühhiaatri juurde. Psühholoogilise Nõustamise Keskuses SENSUS võtavad vastu dr. Järv, dr. Toomla ja dr. Mägi.