personaal probleemid 13.06.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 19.a.Tallinna neiu. Olen endale juba teadvustanud,et vajan nøustaja abi,kuid ei tea kelle poole peaksin pøørduma.Viibin praegu våljaspool eestit ja mul puudub informatsioon tøøtavate nøustamiskeskuste kohta.Et saaksite ettekujutuse mu probleemidest ja juhendada kuhu peaksin pøørduma edastan oma probleemide kokkuvøtte:Tihti ma ei møista erinevaid olukordi(isegi igapåevaelus)ega suuda neile øigel ajal øigesti reageerida.Tahaksin kuuluda tåiskasvanliku ellusuhtumisega inimeste hulka,kuid koik mida ytlen ei vasta mu eale,ehk teisiti øeldes on lapsik.Peale selle ei suuda ma pidada saladusi,mis vøivad maksma minna kellegi elu vøi tulevikuvåljavaated.

Veel on mul tøsiseid probleeme årritumisega.Vihastun isegi pisiasjade yle,temperatuur tøuseb,ajutegevus aeglustub ning ma teen vøi ytlen midagi møtlematut.Kahetsus hetke momendil tehtu vøi øldu yle tuleb liiga hilja.Køik see tekitab mulle migreenile sarnanevat peavalu ning inimesed ei vøta mind tøsiselt ja kohtlevad kui last.

NB! Tulen juulis tagasi eestisse ja loodan teie abile.

Ette tånades: Sun

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere Sun!

Kas hinnang Sinu lapselikkuse kohta on Sinu enda hinnang, või teiste oma?

Kui see on Sinu enda arvamus endast, siis iga "lapseliku" käitumise järel Sa annad hinnangu ja järgmisel korral samas situatsioonis käitud kindlasti teisiti-see ongi areng küpse isiksuse poole.Hinnata Sa oma tegevust oskad.

Meis kõigis on 3 mina tasandit:Lapsevanem, Laps ja Täiskasvanu. Täiskasvanuna käitume tihti lapsemeelselt, selles pole midagi halba.

Ärrituse puhul tekkivast füüsilise häirest peaksid rääkima mõne psühhiaatriga.Küsi telefonilt 1188.

Jõudu ja edu soovides,

Irene.