hoolimisest 06.06.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Kes ei hooli iseendast, see ei hooli ka teistest (ka lähedastest inimestest). See on oluline ka abielus kaasade vahel. Mida teha, kui olen mehele korduvalt rääkinud, et vajan tema julgustust (innustust, lohutust, tähelepanu, hellust, vabal ajal koos olemist väljas jne.). Kuid enamus oma vabast ajast veedab ta arvuti taga jututubades teistega suheldes. Mulle tundub, et ta nagu väldiks kõike seda, mis puudutab tema elu ja arengut ning meie abielu. Ta püüaks nagu põgeneda sellest reaalsusest ja kriisidest. Mulle ütleb ta, et ma olen rahulolematu. Aga ta tõesti pühendab aega mulle läbi häda ja ma tunnen aastaid kerjusena...Ehkki see on ju loomulik normaalsetes abieludes, et tahetakse koos veeta vaba aega ja arendada omavadelisi suhteid.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!

Kaks inimest saavsd kokku, armuvad ja abielluvad. Mõlemad abikaasad toovad kaasa oma veendumuse suhete, rollide jne. kohta. Et koos elamine laabuks, tuleb palja rääkida teineteisele oma ootustest partneri rollile. Mõlemad peate olema valmis muutusteks. Sina ootad mehelt võib-olla sellist käitumist, mida ta täita ei suuda või ei oska.

Püüdke vestelda rahulikus miljöös oma suhetest. Püüa mehele kirjeldada oma tundeid ja palu, et ta pingutaks rahulikuma kooselu nimel. Kuula ka ise rahulikult, mida tema Sinu rollikäitumiselt ootab.

Jõudu ja edu soovides,

Irene