narrimine 05.06.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Kooli ajal on lapsi, keda narritakse teiste poolt nende välimuse, riiete suhtes. Kuidas mõjutab see nende laste iseloomu, kes on langenud taolise rünnaku ohvriks kooliaastate jooksul? Olen juba keskeas, kuid nüüd alles teadvustanud, et narrimiste tagajärjel on minu iseloomu kujundanud ka need teiste laste poolt tekitatud solvangud. Muutusin teiste inimeste suhtes teravaks ja kohtu-mõistjaks. Kuidas muuta seda eneses? Oma mõistusega täiskasvanueas olen andnud aru, et seda tehakse laste seas. Kuid aru saanud, et need solvangud lapseeas on minu iseloomu kujundanud just selliseks, nagu kirjeldasin. Kas tuleb sellega leppida?

Ette tänades vastuse eest!

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!

Kirja kirjutamine näitab soovi end paremini tundma õppida ja soovi muutusteks-tore.Kunagi pole hilja midagi õppida.

Meie meeleolu, bioloogia, käitumine ja keskkond - kõik mõjutavad üksteist.

Tuleb leida need mõtted, mis tekkivad, kui muutud inimeste suhtes teravaks või kohtumõistjaks. Leidnud need mõtted, tuleb uurida, kas nendel mõtetel on tõepõhi all, või nad on moonutatud veendumused.

Kui iseseisvalt hakkama ei saa, tuleb pöörduda psühholoogi poole, kes aitab moonutatud mõtteid tasakaalustada.

Jõudu ja edu soovides,

Irene