soovin sugu vahetada 19.05.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kuhu tuleks mul pöörduda, kui soovin sugu vahetada. Kas psühholoogi või seksuoloogi poole? Kus oleks võimalik teha soovahetusteste ja kas oskate öelda, kes Tartus nendega tegeleb ning kas üldsegi psühholoog saab siin aidada?

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Katri-Evelin Esop

Psühholoogilise Nõustamise Keskus SENSUS, Praktilise Psühholoogia Erakool SENSUS

Oma soolise identiteedi täpsustamiseks võite pöörduda nii psühhiaatri kui ka kliinilise psühholoogi poole. Nende spetsialistide roll on aidata Teil täpsustada (kasutatakse nii kliinilist intervjuud kui ka mõningaid teste) oma soovi ning võimalikke, just Teile sobivaid, lahendusteid. Soomuutmisprobleemidega soovitan pöörduda TÜK Psühhiaatriakliinikusse (Raja tn. 31, registratuur tel. 448 741).