mure 30.01.02 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere

mul on Teile küsimused.... Saan peagi 25 aastaseks.... käed-jalad on terved.... (tõsi masendunud olen päris tihti, olen käinud paljude psühhode vastuvõttudel kuid põhimõtteliselt asjata) .... aga ikka on tunne et ma ei ole täisväärtuslik mees... tüdrukutega kontakti pole kunagi saanud... olen aru saanud et see on üks suur osa mu probleemidest.. see et ma ei ole end mehena tõestanud.... nii see on .

Omaealisi sõpru mul ei ole juba ca 10 aastat... (ka meessõpru)....olen omaette nokitsenud enamasti....

Tahaks muuta aga ei oska ise ... ja tundub ka et selleks koolitatud inimesed ei oska midagi asjast arvata.... Ma olen väga ebakindel , ei usu endasse ja tulevikku.... loodan siiski veidi....

Olen käinud juba 4 aastat igasugu arstide juures, kirjutanud, lugenud jne... ei mingit konkreetset vastust .... aga mulle tundub et aeg hakkab otsa saama...... ja siis kuuled et kõik räägivad et sündimine on negatiivne... aga aidata ei oska keegi mind....Olen käinud paljude juures. Rohtudesse ma ei usu hästi....

Aga Teilt ma sooviks teada kuidas endaga lõpuks hakkama saada...

"Üks saamatu"

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!

Madal enesehinnang on inimese ebameeldiv kaaslane. Sinu negatiivne hoiak enda suhes (Sinu kirja viimane sõna)

takistab Sind. Luba, et revideerid suhtumist endasse nii, et leiad endas üles kõik need omadused, käitumise ja saavutused, mis kannavad positiivset märki. Kui Sa sellega esialgu ise hakkama ei saa, küsi oma headelt tuttavatelt, mis on Sinus nende arvates positiivset ja palun usu nende arvamust. Muutused Sinu hoiakus enda suhtes annavad Sulle kindlustunde edaspdiseks käitumiseks.

Jõudu ja edu soovides!

Irene.