vajan abi paanikahäirega 26.08.09 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere.
Millist ravivormi soovitate, olen väga hädas paanikahäiretega, mis on vallutanud mind nii tugevasti, et on tekkinud tõsised probleemid vererõhu ja südamega.
Kõige hullem on asja juures see, et paanika tekib mõtte juures ravimite kasutamisest. Olen üle 10 aasta saanud olukorda vältida ja absoluutselt mitte mingeid ravimeid pole kasutanud, aga nüüd on lood sellised, et vaja on organismi aidata haigusest ülesaamiseks.
Mida teha, kui absoluutselt ravimite tarvitamisega ei saa hakkama?
Olen väga-väga hädas.
Lugupidamisega
M.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Paanikahäirega saate tegeleda psühholoogiga. Kui Teil on diagnoositud mingi haigus, siis tuleks oma murest rääkida arstiga, kes Teile rohud on määranud. Soovitan konsulteerida kõigepealt arstiga, et muuta ravi, kui see on võimalik. Võib aidata ehk elustiili muutmine.
Kui ravimeid võtma peab, leidke endale psühholoog, kellega koostöös saate ravimite hirmust üle.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.