Häirivad mõtted 14.01.08 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tervist ja ilusat alanud töönädalat Teile!

Mure on selline, et tahaks targema inimesega nõu pidada. Eelmise aasta lõpus jooksid paljud asjad ummikusse-peamiselt olid probleemid pereliikmete tervisega seotud-ei midagi tõsist, kuid siiski. Siis suutsin ka ise haigeks jääda-kopsupõletikku, siiani pole õieti elus haige olnudki. Kõige selle foonil sai minust sisuliselt kahe nädalaga nö hüpohondrik, kes kardab vähimatki valuaistingut oma kehas ja mõtleb kõige hullemat. Nüüd tuleb ka mõtetesse sageli ema haigus-kasvaja, ema suri sellesse 9 aastat tagasi. Suutsin enda nii hullusse seisu ajad, et läksin ka psühhiaatri juurde, kes määras antidepressanti. Nüüd on vahelduva eduga, mõni päev parem, mõni hullem. Kõige rohkem kardan aga seda, et kõik tänitavad, et mõtlemisest saabki endale selle haiguse külge- see võimendab olukorda veelgi. Ühesõnaga enam ringist välja ei saa. Kuidas antud olukorras käitudà? Ma tean ,et olen terve, kuid mõtted teevad liiga ega lase normaalselt elada. Kuidas end aidata?

Lugupidamisega

Katrin

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere Katrin!
Edukam tervenemine toimub ehk siis, kui kasutate ka psühholoogi abi. Ise kirjutate "...mõtted teevad liiga...". Psühholoogiga koostöös saate kindlasti abi.
Tulge vastuvõtule.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.