abi 29.09.06 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 21 aastane, Tartu neiu. Ma olen juba pikemat aega mõelnud, et vajan abi, kuna ise ei oska oma kysimustele vastust leida ja neid kuskilt ka otsida. Aga samas mõni teine päev mõtlen, et kõik on korras ja pole mul vaja ja pole ka aega et minna kuhugi abi otsima.
Küsimusi ja probleeme on mitmeid: minevikust kummitama jäänud suhted ja lapsepõlve hirmud seoses isaga. üks viimaseid suhteid poisiga, kes alandas, mõnintas ja ähvardas teha liiga mu perele, kui midagi tema eest varjan või teda petan. Ühesõnaga äärmiselt armukade, agressiivne ja allutav poiss, kes suutis mu psüühikat päris korralikult raputada. Minu julguse kokkuvõtmisel otsutasin sellest suhtest põgeneda ja sellele järgnes draagiline lõpp. Keegi surma ei saanud ja minu perega midagi ei juhtunud aga hirmud ja süütunne pole siiani kadunud. sellest on möödas 3 aastat. Ja ma arvan et just sel hetkel oleksin ma pidanud minema abi otsima...
nüüd ei oska oma praeguse suhtega hakkama saada. Olen kaks aastat olnud koos toreda poisiga, kuid meie suhtes on rahulolu, ja enamjaolt minupoolne. Rahulolu tema suhtes, liiga kõrged ootused, tema petmine ja minu usaldamatus tema vastu.
Ma ei oska kainelt meie suhet analüüsida. Praegu tunnen, et vajaks just selles osas abi. Ka eelmised sündmused minevikust justkui kummitavad mind ja põimuvad meie suhtesse.
Ühesõnaga ma ei oska seisukohta võtta ka selles suhtes et kas ma üldse vajan abi. Vahest tundub minu probleem tühine. Kellel ei oleks suhte probleeme.
Olen üritanud otsida tartust kedagi kelle poole pöörduda aga üks psühholoog tahtis mu käest raha ja teine lihtsalt ei tundunud mulle sümpaatne. Mul ei ole võimalust maksta psühholoogile. Üks tuttav soovitas minna psühhiaatri juurde tartu psühhoneoroloogia kliinikusse raja tänaval, kes pidavat sealt edasi suunama psühholoogi juurde ja sel juhul pidi ravi olema tasuta. Kas see oleks õige samm? Ja jälle ma kardan, et mulle määratakse kergekäeliselt antidepressandid, kuid ise ma endal just depressiooni ei tunne..

Ette tänades, Katariina

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere Katariina!
Soovitan leida aega ja minna psühhiaatri vastuvötule. Ravi t 31 tuleb registreeruda telefonil 7319100. Psühhiaater suunab Teid vajadusel psühholoogi juurde. Need teenused on tasuta. Alati on õige küsida nõu, ärge kartke tohtreid.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.