stress 23.08.06 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 22 aastane neiu ja arvan juba 3aastat,et mul on tõsine stress. Tunnen koguaeg et olen haige,nõrk,kuhugi minna ei julge,hoian inimestest ja avalikest kohtadest eemale. Arsti juurde minna ei julge,kuna kardan, et avastataksegi mingi hull haigus. olen kokku puutunud narkootikumidega, kuid nüüd 3aastat puhas olnud ja niikaua ka masendus. Olen koguaeg väsinud ja kõigest on ükskõik. Seksi ajal ei saa orgasmi, varem seksiisu üldse puudus, nüüd hakkab nagu taastuma. Nii kui mõtlen et kuskilt valutab, kohe on ka valu kohal ja siis mõtlen et on vähk ja kõik muud haigused. Tahaksin antidepressante võtma hakata aga ei ole siiani seda ka teinud sest ei tea milline on nende mõju.ja kas need üldse aitavad? Ja kas on võimalik tõesti, et inimene oma ettekujutlusvõimega suudab oma elu nii p keerata.. ei käi pidudel, ei suhtle aktiivselt teiest noortega. samas on enda huvid ja hobid paigas millega tegeken. Viimasel ajal on uus asi et just peale menstruatsiooni tunnen erilist nõrkust. Samas vahepeal lööb pildi täitsa selgeks, aga üldiselt elan ikkagi enda hallis mullis ja see on lihtsalt nii ära väsitanud. ja see et tihti ei ole hea olla.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kõigepealt tuleks siiski minna arsti juurde. Kui olete narkootikume tarvitanud, siis sellised nähtused ongi tagajärg, mis endast nüüd märku annavab. Tubli olete, et enam narkootikume ei tarvita ja ka muid tablette. Kui arst kinnitab Teile, et olete terve, siis saate sellest "hallist mullist" kergemini välja. Kasutage oma ettekujutusvöimet positiivses suunas. Kujutage ette, kuidas lähete oma sõpradega välja, kui tore teil koos olla on ja siis tehke see teoks. Proovoge järele, see õnnestubki!
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.