laps üksi maale 06.06.06 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Kasvatan üksinda 3-aastast poega ja ta ei ole minust lahus olnud veel ühtegi
ööpäeva.Päeval käib lasteaias aga seda üsna vastumeelselt ja on palju haige.
Talle meeldib minuga kodus olla ja üksinda mängida.Õues eelistab ka minna
liivakasti, kus teisi lapsi ei mängi.Nüüd plaanin ta nädalaks maale saata.Seal
ta on elanud 2,5 esimest eluaastat,seal on tuttavad inimesed(vanaema,vanaise,tädi,onu jne.) ja seal on talle alati meeldinud.Kas nädal võib olla talle liiga pikk aeg esimeseks korraks? Võimalust talle varem järele sõita
mul ei ole. Kas võib juhtuda,et ta hiljem ei jää minust enam kuhugi maha?
Kui tugevasti võib laps ema järele igatsema hakata ja kuidas see talle mõjub?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kui laps läheb tuttavasse keskkonda ja sugulaste juurde, siis tema pärast ärge muretsege. Muidugi igatseb ta Teie järele, kuid selles vanuses ja heas seltskonnas on see hetkeline. Hiljem võib ta mõni aeg "vihane" olla, kuid Te olete ema ja kõik läheb hästi. Talle tuleks kõike seletada, miks on nii, et vahel peab emast lahus olema.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.