valus minevik 13.03.06 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

tere.ei osanud mujale pöörduda aga olen endale väga kalli inimese pärast väga mures.Tutvusin temaga mõni aeg tagasi,meie vahel tekkis suhe aga meid mõlemil on üsnatihti tunne et tema väga valulik lapsepõlv toob meie suhtesse aeg ajalt palju valu.Ta on rääkind mulle enda minevikust väga palju ja tean et ta on väga palju haiget saanud ja väga palju hingelisi kriise läbi elanud.Ta on näinud julma perevägivalda mida ta isegi on tundnud kui ta vanemad lahku läksid ja ta 8 aastaselt kasuisa juurde pidi minema.T a on näinud väga palju pealt kuidas ta kasuisa ema peksis ja tundnud ka omal nahal kasuisa peksu ja julmust 6 aastat 14 aastaselt läks ta pärisisa juurde elama ,käis erinevates koolides ,siis elas vahelduva eduga oma sugulast juures,väga palju kolimist.Praegugi elavad ta õed kasuisaga koos ja ta on nende pärast mures.näen et talle teeb ta minevik vägapalju valu ja ta on kohutavas depresioonis.Elmised suhted tüdrukutega pole kestnud kaua,ilmselt on ka siis tema depresioon ja mure suhtele lõpu teinud.Ka nüüd kui mei suhe käimas tunneme mõlemad kuidas ta minevik haiget teeb ta on väga kahtlustav ,väga armukade,kardab kohutavalt et ka meie suhe ei toimi ,omasõnul kardab mind kaotada .Kuna elame teineteiset natuke kaugel suhtleme interneti teel ja kui ma kohe ei vasta sisi kahtlustab et mul keegi teine on miks ma ie vasta ja ültse on viimasel ajal nii kahtlustav ja kordab koguaeg et tema armukadedus ja küsimused meie suhte lõpetavad.Ma armasta nteda ja olen talle kinnitunud et olen temaga ja püüan teda aidata.Ta meeleolud muutuvad väga kiiresti üks hetk võib olla ülevoolavalt rõõmus ja teine väga kurb ja masenduses,vihastab tühiste asjade pärast,igast pisisasjast tuleb tüli.Ta on väga ebastabiilne .M tahaks teda aidata sest ta mulle väga kallis ,kuidas saaks teha nii et talle ta minevik ja vägivald pidevalt ei meenuks või vähemalt niipalju haiget ei teeks.Ma kinnitan talle pidevalt et armastan teda.Ta tunneb ise ka et teeb mulle haiget aeg ajalt kuigi ta seda ei taha see tuleb nagu õhust ,probleemid ja kõik muu.Kas tõesti on see minevik mis talle nii mõjub ja millest ta üle ei saa kuidagi ,Kui koos oleme on kõik korras ,kõik on väga hästi ta on rõõmus ja tundub et tal pole midagi mis talle haiget teeks aga kui jälle ta koju läheb siis on jälle kahtlused platsis.Tahan teda aidata sest armastan teda väga ja me plaanime ühist tulevikku.Oleksin väga tänulik kui saaksite soovitada mida teha sest ta küsimused ja armukadedus tundvad meile mõlemile vahest tõiesti põhjusetud ,vahest ta saab nagu aru et on põhjusetta selline samas jälle on kõik teisiti.Mida teha et teda aidata kelle poole pöörduda.Me kumbki ei taha teineteist kaotada ja tunneme et on abi vaja.Praegu sööb ta ravimit nimega xanax.Ta on 20 aastane kas seline rohi on meeleolude kõikumiseks parim ravi või mis ültse oleks võimalik teha et edaspidi läheks paremini .Olen nõus kõike temaga kaasa tegema kui vaja.sest ta mulle väga väga kallis.Olen väga tänulik kui annaksite mõned soovitused kuidas sellisest asjast ple saada.J ään teie vastust ootama,
tänan juba ette!

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kui sõber ravimeid võtab, siis oletan, et tal on oma tohter, kes need talle määranud on ja talle rohtude tarvitamise vajadust selgitanud. Peale ravimite tuleks tal teha tööd koos psühholoogiga, et enda käitumises, mõtlemises muutusi esile kutsuda. Kui arst pole psühholoogi soovitanud, tuleb tal endal keegi leida. Veel parema tulemuse saavutate siis, kui mõlemad psühholoogi juures käite. See olekski Teie abi sõbrale, kui mõlemad teraapias osalete ja aitate tal tema hoiakuid muuta.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.