AMETIALANE SOBIVUS 19.03.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 26.a. vana, 2.a. tütre ema. Ma nimelt tunnen, et mu praegune töö

pole just see mida ma teha tahaksin, v?i siis oskaksin hästi teha.

Ma soovin teada, et kas on üdse v?imalik kindlaks teha, millisele töökohale ma

k?ige paremini sobin. Tunnen, et (olen EPMü l?pet. raamatupidaja) ma ei sobi

vastutavale tööle, aga samas nagu koristajana ka ennast hästi ei tunneks.

Lihtsalt kohutav depressioon tuleb peale, kui meediast näed kuidas inimesed

on nii proffesionaalsed,oskavad ja naudivad oma tööd, mina aga teen tööd tehes

pidevalt vigu, v?i jääb midagi kahe silma vahele,ei suuda ise uusi asju välja

m?elda.

Arst vastas:

dr Elen Kihl

Psühholoogilise Nõustamise Keskus SENSUS Tartu ja Pärnu osakonnad

Ei ole päris selge, kas Te ei sobi tõepoolest sellele tööle või on need Teie mõtted ja liigne ärevus ning muretsemine, mis ei lase Teil tööd teha. Kutsesobivust on võimalik psühholoogi juures hinnata. Samuti on võimalik vähendada ärevust ja suurendada enesekindlust.