Abikaasa ja vend. 12.09.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere.

Minu mure seisneb selles,et mu mees ja vend ei saa omavahel läbi.Elame ühes majas.Mina armastan neid mõlemaid ja kui küsida kumba kummale eelistan

ei oskagi vastada.Nad mõlemad on tugevad ja egoistlikud inimese,kes arvavad

alati ,et just temal on õigus.Ja mina püüan siis olla see diplommat kes

laveerib mõlemaga et enam vähem rahuliku õhkonada kodus säilitada. Mees

räägib pidevalt kui halb ja saamatu on minu vend.Vend jälle ei jäta kunagi

mainimata kui loll on minu mees.Tülid tõusevad harilikult pisiasjadest,näit.

ei pane mu vend õhtul koju tulles alati väravat kinni või ei kustuda koridorist

tuld või kuulab muusikat liiga kõvasti. Kuna me elame meie vanemate kodus kus mina olen vennaga terve elu elanud,tundub mu vennale liiast ,et minu mees

õpetab teda oma kodus.Mina ei jõua enam kummalegi seletada,et olge viisakad

ärge õiendage ja püüdke teinetesega lepida.Meil on ka laps nii abikaasa kui

vend tegelevad temaga võrdselt.Ühesõnaga minu ja lapsega saavad

mõlemad häst läbi ,aga mitte omavahel.Oleme kõik üle 30-ne.Äkki oskate asja

vaadata mingi nurga alat mida mina pole märganud.Ette tänades Meeli.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere Meeli!

See on otseselt Sinu mehe ja venna suhtlemisoskuse probleem, mitte Sinu, kuid arusaadavalt pingestab see teid kõiki.

Kooselule ühise katuse all võiks kehtestada kodukorra reeglid. Istuge kolmekesi segamatult ühise laua taha ja viige läbi üks korralik ajurünnak, eelnevalt kokkuleppides, et teineteist ei solvata. Pange kirja reeglid, mis on kõigile täitmiseks jõukohased. Püüdke seda teha lõbusalt, kuid asjalikult. Kuulake teineteist hoolega ja austusega.

Jõudu ja edu soovides!

Irene.