Lesk 10.11.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 35 aastane naine ja kaks aastat lesk, kasvatan kolme last. Minu probleem seisneb selles, et ma ei suuda kodus olla, kõik tundub nii tühi. Eriti koledad on nädalavahetused, kui kusagile ei ole võimalik sõita ja peab kodus olema. Ma ei suuda oma mõtteid koondada ja kõik tundub nii mõtetu, hinges on nii valus, et tahaks karjuda. Ma ei suuda ka lastega normaalselt suhelda, ei tahagi nende probleemidega tegeleda, sest enda muredega tegemist. Mees oli mulle esimesel kohal ja nüüd on see koht tühi. Olen hakanud toitu lihtaslt sisse ahmima, ilma et kõht tühi oleks aga ei saa enne rahu, kui kõik on otsas. Ei tea mida teha.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kõigepealt tunnen Teile kaasa mehe kaotuse puhul! Leinamine kulgeb igal inimesel erinevalt, kuid nüüd, kui kaks aastat on möödunud ja Te tunnete end endiselt ebakindlalt, vajate psühholoogi abi. Kodus on Teil veel kolm leinajat, nendele on vaja kõigepealt Teie toetust ja kui vaja, teeb psühholoog tööd teie kõigiga. Laste puhul võib vahel tunduda, et nad on probleemist üle, kuid see avaldub neil hoopis teisel moel: õppeedukus võib langeda, võib tekkida tähelepanuhäire, agressiivsus jne..
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.