enese arendamine 31.08.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere,

Mind huvitaks kuidas saada üle rumaluse kopleksist ja kuidas õppida pähe korraga palju materjali. Tahaksin omada mingeid kindlaid oskusi ja teadmisi kuid selleks peaks õppima. Olen üldiselt avatud uutele asjadele kuid õppimine võtab väga palju aega ja motivatsioon kipub kaduma.

Koolis läksid mul hästi keeled kuid mate ja joonestamine olid nii rasked, et oleksin peaaegu lõpueksamist läbi kukkunud. Müüjana töötamine tekitab mulle raskusi, siis kui on palju kliente ja tegutsema peab ratsionaalselt ja kiiresti. Kiiruse taganõudmine igas eluvaldkonnas tekitab minus stressi. Ma ei ole flegmaatik kuid hirm, et äkki mul ei tule tehing õigesti välja või et äkki oodatakse mult kiiremat tegutsemist ajab mind puterdama.

Tahan korraga teada palju kuid äkki oskate mulle soovitada, kust peaksin alustama et endaga rohkem rahul olla. Minu mure tundub selline igapäevane ja psühholoogi juurde minek oleks piinlik, sest mulle tundub justkui ma vinguks.

Vastust ootama jäädes,

Liina

Arst vastas:

dr Katri-Evelin Esop

Psühholoogilise Nõustamise Keskus SENSUS, Praktilise Psühholoogia Erakool SENSUS

Esmapilgul tundub, et tegeleda tuleks paralleelselt kahe asjaga. Teie uskumustega soorituse ja võimekuse kohta ning töö korraldamisega eritingimustes (rohkem inimesi, kõrgem stress). Sellised probleemid pole sugugi vingumise märgiks, kuna esinevad paljudel inimestel, eriti neil kelle tegevus toimub teiste valvsa pilgu all ehk sotsiaalses situatsioonis. Planeerimaks just Teile sobivaid nii käitumuslikke kui uskumusi puudutavaid sekkumisviise, soovitan Teil üle olla oma piinlikkusest ning konsulteerida psühholoogi või psühhiaatriga.