unenäod 30.08.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Lp. Elen Kihl!

Elan oma mehega õnnelikku kooselu. Viimasel ajal on seda varjutama

hakanud minu unenäod. Näen pidevalt unes, kuidas mu mees on teiste naistega, petab mind. Samuti olen näinud unes, kuidas ma tema eest

ära jooksen. Need unenäod korduvad peaaegu iga öö, vahest harvemini.

Probleeme meil pikka aega pole olnud, vahest pisitülid. Aga pool aastat

tagasi (kui temaga kokku kolisin), elasin raskelt üle nn. "tema endisi",

sest ta pidevalt mulle neist rääkis. Enam sellist asja pole.

Oskate öelda, mis on minu selliste unenägude põhjuseks? Kust need

tulevad?

Ette tänades,

Krissu

Arst vastas:

dr Elen Kihl

Psühholoogilise Nõustamise Keskus SENSUS Tartu ja Pärnu osakonnad

Unenäod on tavaliselt meie psüühiliste üleelamiste peegelduseks. Probleemid, mis meid vaevavad või on varem meie elus ette tulnud, miski, mida me kardame, seda kõike võime unenägudes näha. Kuna unenägu pole tegelikkuse täpne koopia, siis sageli on seal seletamatuid ja segaseid asju. Samuti võib olla tegemist mitteteadvustatud hirmude või probleemidega, mis unenägudes esinevad.