tere lp Irene Kalvet 05.09.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 18-aastane neiu.Lõpetasin just keskkooli väikeses Eesti alevikus.Juba viimased 5 kuud - aprillist kuni septembrini on minuga midagi väga valesti.Nimelt olen närviline,kergesti ärrituv,pidevalt tähelepanupuuduse all kannatav(kuigi tegelikult on mul suurepärased vanemad,tore meessõber jne.) TEate,ma olen väga tihti öösiti üles tõusinud ja kõva häälega nutma hakanud ja koguaeg on selline tunne,nagu mind ei mõisteta.Puberteet peaks mul möödas olema.......Vahest jonnin inimestega nagu väike laps......Päris tihti hakkan IGA väikese asja peale nutma......Olen helistanud eriti kriitilistel hetkedel eluliinile....öösiti.....ja olen saanud abi.....Siis ma mõistsin ,et ma üksi sellest madalseisust välja ei tule......Tunnen,et olen hale kuju ja keeran kõik suhted oma lähedastega tuksi,kui sellist käitusmist jätkan.
Tahaksin teada teie vastuvõtutingimusi.......Nüüd,kui käin tallinnas ülikoolis,mõtlesin,et on rohkem võimalusi teie poole pöörduda. Näiteks kuidas ma peaksin toimima,et saada psühholoogilist abi-----mis on selle hind(rahaline?)
P.S Olen üritanud Luule Viilma raamatute abil hingelist rahu ja tasakaalu leida,aga ei saa vist hakkama......
Päris tihti olen mõelnud,et kui minuga kasvõi tahtlikult mingi kehaline "õnnetus" juhtuks,siis olekin tähelepanu keskpunktis ........
Ühesõnaga olen melanhoolia,raevu,suutmatuse,paanikahoogude ja ängi käes vaevlev noor inimene,kelle mõttemaailm ja tundeelu tuleks korda teha....kuid üksi ma seda ei suuda....
Andke andeks,kui tundub väga segane kiri,aga oleksin huvitatud teie poole pöördumisest ja abisaamisest.......
ETTE TÄNADES JA KÕIKE HEAD NING ILUSAT SOOVIDES;
Maria

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere Maria!
Kiri on tõesti kirju igasugustest diagnoosidest endale. Jätaks nende üle otsustamise arsidele. Soovitan minna perearsti vastuvõtule kõigepealt. Kui tema peab vajalikuks, annab ta saatekirja psühhiaatri juurde, või soovitab minna psühholoogi juurde. Kui minu vastuvõtule soovite, helistage.
Jöudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.