stress vms 17.06.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

vahe peal kannatasin väga palju stressi all, pingeid oli koolis kui ka muude asjadega. nüüd nagu olen neist probleemidest üle saanud, kuid tunne on ikka nagu oleks sada jama kaelas. ning kui mingi pingeline olukord tekib siis käed hakkavad värisema ja enesetunne läheb üldse jamaks. magamisega on ka probleeme, öösel on koguaeg siuke tunne nagu mõtleks ja lahendaks mingit probleemi, kõige ullem on siis kui tulla mingilt peolt, siis unes nagu käib pidu veel edasi. unes näen ka igast halbu asju, nt läks mul auto põlema ja igast asju ka veel. viimasel ajal on ka väsimus tekkinud, ei viici midagi teha eriti. masendust küll ple, küll aga tunnen vastikut viha inimeste vastu, kes on mulle jamasi korraldanud. siis on mul mingi nagu häiriv kerge peavalu, või ta ple valu, ma ei tea ka, lihtsalt nagu pea on raske vms. varem kui käisin jooksmas, läks tunne paremaks, aga nüüd käin tööl ja aega pole. midagi tuleb ette võtta...

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Midagi tuleb tõesti ette võtta! Soovitan elurütmi muuta ja nimelt alustuseks võiksite uuesti jooksma hakata. Kui nädala sees aega napib, vöiks seda teha laupäeval ja pühapäeval. Kirjast ei selgu, kuidas on alkoholi tarbimisega. Kui Te seda teete, soovitan mõneks ajaks sellest loobuda.
Suhelge inimestega, kes Teile sümpaatsed on ja mis oluline veel, mõelge inimesed headeks. Ärge märgake inimestes halbu külgi, vaid otsige meeldivat. Kõik oleneb sellest, kuidas end häälestada suudate, milline on Teie hoiak. Käes on suvi, nautige seda!
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.