Kas armastus on olemas või on harjumine? 17.06.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!
olen 22a noor naine ja minu elukaaslane on 23a. oleme koos elanud u 1a kuid terve aja pole me korralikult läbi saanud. Koos elama hakkates ütles mees et armastab mind kuid nüüd väidab et armastust ei ole olemas vaid on harjumine.
Ta ei taha minust lahku minna kuna on minuga harjunud kuid mina armastan teda ja ei suuda mõista kuidas tema saab nii arvata.
Ta ärritub kui peab mulle aru andma kus oli ja mis tegi. Kas asi võib olla selles et me lihtsalt ei sobi?
Ma ei tea mida mõelda sest armastan teda kõvasti ja ei taha ilma temata elada kuid me ei mõista teineteist.
Kas minu elu peabki nii nukker olema et nuttan ülepäeva?
Jaana

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere Jaana!
Kooselu inimesega, kellel on hoopis erinev kogemus eelnevast, võib olla algul üsna raske. Selleks, et teie elu kulgeks meeldivalt, tuleb mõlemal pingutusi teha. Kõigepealt vestelge sellest, mida kumbki kooselus oluliseks peab ja millised on teie mõleme ootused teineteisele. Oluline on kokku leppida edaspidine käitumine nii, et mõlemad on rahul. Usaldage oma partnerit ja püüdke vähem uurida tema liikmisi, mehed on vahel selles suhtes vähem jutukamad. Kui mees Teile kõike ei räägi, ei tähenda see, et ta Teid ei armasta.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.