Depressioon 16.06.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on probleemiks pidev masendus ei millestki!Ma ei oskagi seda seletada millest see tingitud võib olla,ärkan hommikul üles ja nutumaik on suus sest ei taha tööle minna(ometi ei ole seal midagi rasket ega pingelist),aga lihtsalt ei taha minna ja ei taha midagi teha:( kõige hullem on see et elan tihti oma tujud kodus välja(näiteks kui mul on selline kurb ja paha tunne siis hakkan jälgima oma meest,kes mulle piisavalt tähelepanu ei pööra ja see ajab mind taas masendusse ja siis ma hakkan ajama juba mingit lahkumineku juttu).Ühesõnaga see asi on päris jube ja tõsine,sest siis kui ma elan selle kuidagi välja ja ajan teisele ka juba masenduse peale(kuigi ta seda välja ei näita)siis tekib mul suur süümepiin,et ma üldse selline olen ja miks ma nii käitun jne,selline süümekas et nutan jälle masendusest(enesehaletsus vist) jne jne.Tegelikult see ei ole ju normaalne?Olen ise 23 aastane,elan normaalset elu,puudust ma millestki tegelikult ei tunne(pean silmas majanduslikku seisu),nädalavahetused on sisustatud-mida rohkem siit elust tahta?
Aga midagi on kindlalt viga ja ma ei teagi mis teha...pole kunagi psühholoogide juures ka käinud kuna pole nendesse tegelikult usku,antidepressante pole ka vist mõtet neelama hakata?

Loodan et oskate kommenteerida asja.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Teie meeleolu muutustel on arvatavasti teatud põhjused. Kirja teel on keeruline Teile nõu anda. Kuna Teil on soov olukorda muuta, loodan, et tahate endaga tegeleda. Soovitan leida psühholoog, kellega koostöös saate muuta oma suhtumist olukordadese, õpite oma mõtteid kontrollima ja negatiivseid mõtteid vaidlustama, meeldivateks muutma. Koostöös õpite end paremini tundma ja oskate oma meeleoludesse rahulikumalt suhtuda.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.