pettus 12.08.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kuidas aidata oma meest kui tal on sügav depressioon ja ta on mind petnud ning ei teadvusta enam miks ta midagi teeb, vastuseks küsimusele miks nii käitud vastab ta et ma ei tea. Kust tuleb tahtmine naisterahvastele haiget teha? Võibolla et lapsepõlvest? Ta on justkui sattunud mingisse musta auku ning ei tea enam üldse mida tahab soov oleks aidata aga ta kordab koguaeg et ma tean olen kõiges süüdi ja endalegi vastik inimene, teeb neid asju mida ta ei taha nagu nt suitsetab mida pole enne kunagi teinud ja ütleb et tegelikult ei taha, olen mures sest ei taha et ta veel sügavamasse depressiooni langeb, see võib minu arvates halvasti lõppeda. Talle tundub et ta on kõigis maailma asjades süüdi ning korrutab seda päevast päeva ning ajab muud lapsikut juttu 27 aastaste mehe kohta, ütleb et ei taha midagi ning nutab iga päev enesetapukalduvusi pole esialgu märgata kuna ütleb et see ei vii kuhugi, jube jama igatahes ning ei tea mida edasi teha.

Tänan ette!

Arst vastas:

dr Katri-Evelin Esop

Psühholoogilise Nõustamise Keskus SENSUS, Praktilise Psühholoogia Erakool SENSUS

Oluliste meeleolulanguste ning käitumismuutuste korral, mis isikut või lähikondseid häirivad, soovitan kindlasti pöörduda spetsialisti poole. Juhul, kui Teie abikaasa pole motiveeritud psühhoterapeudi poole pöörduma, võite seda teha ka ise. Käitumist on võimalik modifitseerida ka läbi teise inimese.