potil käimine 12.04.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!
Poeg saab selle aasta augustis nelja aastaseks. Probleem on selles, et ta ei käi potil kakkamas, vaid küsib pampersit ja kakkab sinna. Ta ei ole kunagi poti peale kakkanud, hakkasin püüdma teda harjutada kuskil kahe aastasene ja ta ei olnud mingitel tingimustel potile istuma ning ei ole seda nõus siiamaani tegema. Pissile ta hakkas käima kohe suurde potti ja seistes. Kui küsin milles on põhjus, ütleb et tal on valus poti peale kakkada ja hakkab käima alles siis kui saab suureks. Kuna ta ei ole kunagi potil käinud, siis on arusaamatu kust ta selle valusa võtab. Kõht kinni ei ole tal kunagi olnud. Pampersisse kakkab ilusti ilma probleemideta. Olen teda jälginud , teeb ta seda püsti seistes. Kas on probleem nüüd selles, et ta ei oska istudes kakkada või mingi muu psüholoogiline tõrge. Ei tea mida teha, kas peaks tõesti ootama kuni ta ise selleni jõuab, pakkudes talle perioodiliselt võimalust pampersi asemel potti või pöörduma mõne spetsialisti poole?
Ette tänades vastuse eest Marika

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere Marika!
Suhtuda tuleks poja probleemi rahulikult. Kaasake selle lahendamiseks isa, kes võiks temaga rääkida, kuidas mehed seda teevad, vajadusel olla kooa WC ja ette näidata. Võiksite proovida ka seda, et pampersid on unustatud ostmata. Kuna muud võimalust pole, paluge tal proovida kakada nii, nagu suured inimesed seda teevad. Oluline on Teie rahulik ja osavõtlik suhtumine olukorda. Mingil juhul ei tohi temaga riielda, ega teda häbistada.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.