Stress 07.03.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Olen mees 40, töötan spetsialistina ehitusalala.Vastasin burnout-testis jaatavalt kõigile küsimustele.Tunnen isegi, et peaks midagi ette võtma, aga millest/kellest alustada?

Arst vastas:

dr Katri-Evelin Esop

Psühholoogilise Nõustamise Keskus SENSUS, Praktilise Psühholoogia Erakool SENSUS

Ennekõike tuleks üle vaadata oma igapäevane tegevuskava. Hinnata seal meeldivate ja ilmtingimata tegemist nõudvate toimetuste omavahelist tasakaalu. Tavaliselt sisaldab "läbipõlenute" päev ennekõike kohustuslikke tegevusi, kusjuures meelepärasteks toimetusteks ei leita aega. Viimase tarbeks tuleb aega eraldi planeerida. Alustada võiks juba täna, planeerides himsesse päeva kohustuste kõrvale ka midagi iseendale meeldivat (sõpravdega koosolemine, trenn, jalutuskäik, tegevused koos perega vms.). Kui käitumuslikult olete suutnud päeva pisutki struktureerida, tuleks asuda oma uskumuste kallale. Suure tõenäosusega hindate oma väärtust läbi töiste edusammude, seate endale liigsuuri eesmärke ja olete nii pidevalt enesega rahulolematu. Uskumuste modifitseerimiseks soovitaksin psühhoterapeudi vastuvõttu.