Isegi ei tea mis see olek? 25.03.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Mure selline, et ma ei saa suures seltskonnas rääkida ja esineda.
Süda hakkab kloppima, kõrvus kohiseb, jalad-käed värisema. Ka hääl ja suu värisevad, nii ei suudagi rahva ees rääkida.
Teine mure on ka.
Tundub nagu paanikahood oleks. Tekib järsku nõrkuse tunne, keha hakkab värisema ja minestamis tunne tekib. Sellest olen suutnud üle olla rahulikult hingates ja mingi ajapärst möödub see vastik tunne.
Millega oleks mind võimalik aidata?

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

Ma arvan, et ehk oleks kasuks, kui läheksite psühhiaatri vastuvõtule. Nii esimese kui teise mure vastu leidub neil kindlasti rohtu.

HK