mure 20.03.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Minu 4a.poeg tunneb liigset huvi oma noku vastu,see ei ole enam lihtsalt uurimine vaid ta onaneerib st.liigutus selline.Püüdsin rahulik olla ja mitte väljateha,aga täna olen juba 5 korda avastanud nokut "katsumas".Viimaseks tilgaks sai see, kui lõunaunele minnes jäin tema kõrval tukkuma 5min. ja jälle tegeles ta sellega.Ei oska enam midagi öelda ega teha,olen lihtsalt väga mures.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kui laps sellega tegeleb, võib olla üheks põhjuseks see, et ta on mingil põhjusel ärev ja vajab toetust. Püüdke ta meelitada teisele tegevusele, kui ta väga tihti nokut katsub, kuid mitte kurjustada. Selles vanuses on huvi enda keha vastu normaalne. Lapsel võib olla mure, proovige uurida, äkki oskab ta midagi öelda, mis teda häirib.
Jõudu ja edu soovides!
Irene.