dilemma 23.02.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!

Minu küsimus ja mure on suhetest. Ma pole tegelikult abielus, aga suhe, mis mulle muret tekitab, on kujunenud kuidagi liiga kiiresti ja meenutab mulle vahetevahel juba nagu mingit negatiivset klisheed abileust.

Küsimus, millele vastust leida ei oska on järgmine: kas jätkata suhet, mis mulle rahuldust ei paku? Loomulik vastus oleks muidugi ei, kuid asi selles, et mul on juba seljataga päris kirju minevik erinevaid suhteid, mille olen kõik ise lõpetanud ja arvan, et viga võib siiski olla minus. Olen 25 a naine ja käesolev suhe kestab u 6 kuud. Hea meelega lõpetaksin selle kohe ära. Põhjuseks, et mehe käitumine ei vasta minu ootustele. Ta ise on väga tore, meil on palju ühiseid huvisid ja sarnaseid vaateid. Mul oleks väga kahju temaga lahku minna, aga ma ei tunne, et ta armastaks mind ja hooliks minust. Ma tahaksin mingeid tundeväljendusi ja õrnust, aga seda ei ole. Ometi pole ta mingi mühakas tüüp ja tegelikult lausa jookseb mul järgi. Aga miks? Mõnikord on mul küll tunne, et ta lihtsalt vajab mind millekski ja mõtleb ainult endale. See suhe nagu annaks midagi talle, kuid mulle on see ainult nagu lisakoormus. Ma pole talt kunagi saanud ühtegi niisama kingitust ega lille, mitte ühtegi sellist ootamatut armsat üllatust (ma ei oota mingit kulda, kaugel sellest, oleme mõlemad tudengid), ta lihtsalt helistab ja käib mul järgi pidevalt ja tahab minuga koos olla.

Loomulikult on mul ka endal probleeme, üks neist lähtub sellest, et minu isa jättis meie pere maha ja ma olen kindel, et tal pole minust sooja ega külma. Ma tahaksin küll, et ta oleks minuga suhtlemist otsinud, kuid ta ei teinud seda. Ma polegi tegelikult uskunud, et ükski mees võiks mind päriselt armastada. Ma ise arvan küll, et olen tore, lõbus, huvitav ja ma meeldin endale, aga mehed ikkagi näevad naistes midagi muud.

Niisiis, kas viga on minus või temas? Kas on probleemiks see, et mina kardan usaldamist ja ei suuda uskuda, et ta mind armastab, nagu ta ise ütleb? Või siiski ei armasta ta mind, kuna ta ei üritagi seda kuidagi väljendada ning lihtsalt labaselt kasutab mind ära?

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

Ma usun, et ma olen sellele küsimusele juba vastanud, kas pole? Muidugi, ma ei tea, kuivõrd see kõik vastas ootustele, kuid me võime nendest asjadest mõni teinegi kord kõnelda. Ja see sooja ega külma jutt ei ole kindlasti päris õige. Usu.

HK