hirm 04.02.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere Harri,

olen mures oma poiss-sõbra pärast. Nimelt avastati 2 aastat tagasi et tal on halvaloomuline kasvaja. Kohe operatsioonile ta ei läinud vaid ravis end alternatiivselt, kuni kaks aastat. Kuskil pool aastat pärast kasvaja avastamist hakkasid ta imelikud hirmud - ta kardab tomu, isegi siis kui seda tegelikult ei ole. Küsin, et miks ta seda kardab, siis vastab ta, et maja on poolel ehitusel ja kuskil võib ikka aspesti olla, (aspest pidi vähki tekitama...) ja sealt ka need hirmud, millest me ei suuda kuidagi üle saada.
Kuigi maja on täiesti puhtaks küüritud piinab ta mind ja oma ema enamasti koguaeg oma küsimustega, et ega me sinna, sinna või hoopis sinna vastu ei läinud... kuigi me olen asjadest kus ta arvab tolmu olevat 10 m kaugusel. Ja pesemas käime ka hästi tihti, loputame käsi peaaegu iga 20 mintuti järgi kui mingi mustuse. st tolmu hirm on. Isegi mina ja ta ema oleme mõnikord sunnitud seda tegema.

Nüüd kui ta on operatsioonil käinud on asi veidi paremaks läinud, kuid ikka veel alles. Selline ongi meie mure, kelle poole pöörduda, asi on väga sügavale juurdunud ning vajab
pikka ja põhjalikku ravi

tervitades,

Murelik

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

Tundub, et tegemist on tõsise looga. Palun minge psühhiaatri vastuvõtule, kus Te ka ei elaks. Sellised foobseid seisundeid ravitakse mingite rohtudega. Peale selle võiks üles otsida mõne kognitivsitliku suunaga psühholoogi/psühhiaatri, kes tegeleb sedasorti häiretega. Näiteks Veronika Elmet, kes on ka psühhiaater (E.G.U. Erapraksis) või näiteks psühholoog Sirje Rass (tel. leiate võrgust), kes töötab ka Lääne-Tallinna Keskhaigla polikliinikus Õismäel.

HK